Diyetisyen Müge ALP

Hakkımda

2017 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldum.

Ulus Liv Hospital, Okmeydanı ve Şişli Hamidiye Etfal gibi Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde klinik nütrisyon ve hastalıklarda beslenme tedavisi gibi alanlarda, İstanbul Bariatri Kliniği’nde bariatrik cerrahi öncesi ve sonrası hastaların beslenme programlarının hazırlanmasında ve Keyifle Yaşam Sağlıklı Beslenme Merkezi’nde online diyet programlarının değerlendirip oluşturulmasında görev aldım. 

Aynı zamanda ABBOTT Medikal Beslenme Ürünleri firmasında bebek mamaları ve klinik nütrisyon ürünleri hakkında araştırma yaptım. Yeni doğan bebekler hakkında anneleri bilgilendirici el kitapçığı hazırladım.

Mecidiyeköy Çevre Hastanesi’nde bariatrik beslenme alanı yanı sıra kilo kontrolü ve takibi, hastalıklarda beslenme alanında, 360 Fit Zayıflama Merkezi ve Soul Train Gym’ de ise sporcu beslenmesi ve kişiye özel diyet planlaması yaparak çalışmalarımı sürdürdüm.  

Bu tecrübelerim sırasında, danışanlarımın sorunlarına bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşarak bu sorunların altında yatan kök nedeni bulup çözmeyi hedefledim. Halen devam etmekte olduğum fonksiyonel tıp diyetisyenliği eğitimi ile hedefimi sürdürmekteyim.

Şu anda Maçka’daki ofisimde bireysel danışmanlık hizmeti vermekteyim. Buna ek olarak kurumlarda da beslenme danışmanlığı ve beslenme eğitimi vererek çalışmalarımı yürütmekteyim.

Misyonumuz

Toplum ve birey olarak doğru bilenen fakat yanlış olan beslenme biçimini sağlıklı beslenme bilinci olarak bilgilendirerek farkındalık duygusunu yaratabilmek misyonumuzdur.

Kişiye özel diyet programları için sizlere rehberlik edelim. Özel diyet programları ile sağlıklı vücuda sahip olmayı öğrenin.

İletişim Bilgileri

   Vişnezade Mah. Acısu Sok. Salihbey Apt. No:16 Kat:4 D:5/2  Maçka, Beşiktaş / İSTANBUL