Emzirme Döneminde Beslenme
Emzirme, bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için en uygun beslenme yöntemidir. Anne ile bebeğin sağlığı üzerinde biyolojik ve psikolojik bir etkiye sahiptir.

Anne sütü, her yenidoğan bebeğin normal gelişmesine yetecek besin öğeleri gereksinmesinin tümünü karşılayan, ilk 6 ay tek başına yeterli olan yenidoğan ve süt çocukları için en uygun doğal besindir.

Emzirme, bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişimi için en iyi beslenme yöntemiyken anne ve bebek arasında sıkı ve sevgi dolu bağların oluşması için önemlidir.

Emzirmede annenin salgıladığı süt, aldığı besinlerin bir ürünüdür. Bu dönemde anne, gebelik dönemine oranla daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bu enerji, vücuttaki yağ depolarından ya da besinlerden elde ettiği enerji ile sağlanır.

Emziren bir annenin beslenmesindeki amaç, kendi fizyolojik gereksinmelerini karşılayarak, vücudundaki besin yedeğini dengede tutmak ve salgılanan sütün gerektirdiği enerji ve besin öğelerini karşılamaktır.

Yeterli düzeyde anne sütü üretimi için, vücudun ihtiyacını karşılayabilecek ve enerjisini yükseltecek beslenme programı desteği için yüz yüze ya da online danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.